zorganizuj
Katarzyna Michalska

Katarzyna Michalska

Jak zorganizować sobie pracę? 5 prostych lifehacków

Wiesz czemu planowanie zadań jest tak bardzo ważne? Bo pozwala zorganizować pracę. Praca ma to do siebie, że rozszerza się tak, aby zająć Ci cały czas, który zaplanowałeś na wykonanie określonego zadania. Mniej więcej oznacza to, że dane zadanie zostanie wykonane w najpóźniejszym możliwym terminie. Planowanie zadań stanowi podstawę efektywnego zarządzania czasem pracy oraz jest podstawą skuteczności. To z kolei zwiększa naszą efektywność i pozwala zoptymalizować siły, zasoby, czas i unikać niepotrzebnego stresu.

Jak zorganizować sobie pracę? Poznaj 5 prostych lifehacków

zorganizować

ZORGANIZOWAĆ SIĘ TO ZNACZY… WYZNACZYĆ SOBIE CELE

 

Zorganizować listę celi to to samo, co racjonalnie je zaplanować. Racjonalnie czyli tak, by były możliwe do osiągnięcia, a nie tylko powodowały frustrację. Każdy dzień powinieneś rozpocząć od wyznaczenia sobie celów. To właśnie one pozwolą Ci się zorganizować i zidentyfikować wszystkie niezbędne do ich realizacji obowiązki. Nie zapomnij o wyznaczeniu priorytetów. Zacznij oczywiście od wykonania tego, co najważniejsze: w myśl zasady ZJEDZ TĘ ŻABĘ (żaba to najtrudniejsze w ciągu dnia zadanie).

zorganizować

ZORGANIZOWAĆ SIĘ TO ZNACZY… PLANOWAĆ ZADANIA

 

Sporządź sobie listę rzeczy niezbędnych do osiągnięcia celów. Pamiętaj, aby je też zhierarchizować – nie można mieć przecież wszystkiego od razu. Zapomnij o multitaskingu. To właśnie priorytetyzacja stanowi podstawę do zorganizowania Ci dnia pracy.  Zaczynaj oczywiście od wykonania tego, co najważniejsze: w myśl zasady ZJEDZ TĘ ŻABĘ (żaba to najtrudniejsze w ciągu dnia zadanie). Możesz coś komuś oddelegować? Zrób to! Wypróbuj koniecznie technikę Pomodoro. Jak ona działa? Ustaw zegarek na 25 minut i… rusz z wykonywaniem zadań. Potem pora na 5 minut przerwy i… znowu nadszedł czas pracy. To działa, serio!

 

ZORGANIZOWAĆ SIĘ TO ZNACZY… WYZNACZYĆ RUTYNĘ

 

Niezależnie od tego, czy pracujesz z domu czy z biura zadbaj o swoją rutynę. Pomoże Ci ona uporządkować nie tylko dzień pracy, ale też umysł i samego siebie. Kawa o 12.00? Świetnie! Poranne sprawdzenie maila? Super! SMS do ukochanej osoby raz dziennie? Doskonale! Jeśli pracujesz z domu to rutyna pozwoli Ci nie zapomnieć, że jesteś w pracy. Rozpoczynaj dzień punktualnie i punktualnie go kończ. Siedź koniecznie przy biurku i nie korzystaj z firmowego laptopa w celach rozrywkowych. Po zakończeniu pracy schowaj go do szafy i odpoczywaj oraz zadbaj o swój umysł.

zorganizować

ZORGANIZOWAĆ SIĘ TO ZNACZY… SUPLEMENTOWAĆ SIĘ

 

Czujesz, że nie wyrabiasz? Piąta kawa w ciągu dnia nie stawia Cię na nogi? Przyjrzyj się swojej diecie. Może jest w niej za dużo mięsa? Rozważ suplementację od środka. Suplementy diety pomogą Ci w koncentracji, zorganizować się i skupieniu się, a Ty zyskasz na efektywności. 

JEŚLI SZUKASZ SKUTECZNEGO WSPARCIA W POPRAWIENIU KONCENTRACJI SIĘGNIJ PO ACTIVE MIND 

 

Czujesz, że łatwo tracisz uwagę, praca trwa i trwa, a Ty nie możesz się zorganizować ani zmotywować? Sięgnij po Active Mind! Ten suplement to skuteczna pomoc w poprawie jakości Twojego codziennego życia. Starannie dobrane składniki  korzystnie wpływają na Twoją koncentrację, zmniejszają uczucie zmęczenia i pomogą Ci się wyciszyć.


Jesteś osobą, która szuka motywacyjnych treści, lubi brać udział w wyzwaniach i dyskutować, o tym, co ją interesuje? Dołącz do naszej grupy na Facebooku i śledź nas na Instagramie! Codzienna porcja wiedzy skutecznie zmotywuje Cię do działania!

Active Mind na koncentrację

Udostępnij Post

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on linkedin
Share on pinterest

Aktualności w
Social Mediach

Aktywuj Umysł

SPAL TŁUSZCZ

Najpopularniejsze

Subskrybuj i bądź na bieżąco z nowościami

Zero spamu!

Tylko najważniejsze informacje o nowych produktach oraz specjalne promocje.

Obserwuj Nas