Projekt bez tytułu - 2021-05-12T112544.958
Katarzyna Michalska

Katarzyna Michalska

5 składników odżywczych, których powinieneś unikać, jeśli chcesz dożyć stu lat.

Niby każdy z nas pamięta, aby podczas robienia zakupów w markecie sprawdzić na etykiecie, ile dany produkt ma kalorii, czy też do kiedy jest jego data ważności, ale niewielu z nas wczytuje się dalej. A wielka szkoda! Składniki produktów kryją takie rzeczy, które nie śniły się nawet najbardziej restrykcyjnym fit trenerom! I niestety mają one ogromny, naprawdę ogromny wpływ na nasze zdrowie. Chyba nie musimy podkreślać, że jest to wpływ negatywny?

Zabójcy (składniki) kryją się… w naszym jedzeniu

składniki

Składniki, których powinieneś unikać, jeśli zależy Ci na Twoim życiu

 

1. Tłuszcze trans (uwodornione oleje)

Tłuszcze trans, czyli uwodornione oleje, to nic innego jak składniki, które mają poprawić smak żywności i wydłużyć okres przydatności jedzenia do spożycia. Są bardzo niebezpieczne! Nie tylko podwyższają poziom złego cholesterolu LDL, ale też obniżają niestety dobry cholesterol HDL. Prowadzi to do chorób serca, cukrzycy oraz innych problemów zdrowotnych.

Każdy tłuszcz, jeśli poddawany jest działaniu wodoru, zamienia się w tłuszcz trans. Unikaj więc szczególnie mocno smażonych potraw i fast foodów.

składniki

2. Wysokofruktozowy syrop kukurydziany 

To nic innego jak rafinowany słodzik, który na masową skalę występuje wszędzie! Ma naprawdę mnóstwo kalorii, dlatego może prowadzić do nadmiernego przyrostu masy ciała. Podobnie jak tłuszcze trans podnosi poziom złego cholesterolu i dokłada tym samym swoją cegiełkę do zwiększenia ryzyka cukrzycy. Chociaż chemicznie jest bardzo podobny do cukru stołowego, to jednak jego właściwości są zgoła inne… hamuje leptynę czyli hormon sygnalizujący mózgowi, że jesteśmy już najedzeni, a to prowadzi do poczucia… wiecznego głodu! 

3. Butylowany hydroksyanizol (BHA) i butylowany hydroksytoluen (BHT)

To konserwanty, które znajdują się w zbożach, gumie do żucia i chipsach. Jeśli są spożywane w dużych ilościach, to mogą siać prawdziwie wielkie spustoszenie w całym organizmie! Zakłócają pracę układu nerwowego i wytwarzają związki rakotwórcze. To chyba wystarczający argument, by wykluczyć te składniki z Twojej diety, prawda? 

składniki

4. Parabeny

Te składniki to syntetyczne konserwanty, które zapobiegają powstawaniu pleśni i żywności. Niestety zaburzają też równowagę hormonalną organizmu. 

5. Azotan sodu

Azotyny i azotany to składniki, które hamują rozwój bakterii wywołujących zatrucie jadem kiełbasianym. Zapewniają też mięsu różowy odcień. Niestety mogą łączyć się z aminokwasami w mięsie i mają wtedy niestety właściwości rakotwórcze. 

Szukasz wsparcia w zdrowej diecie? – sięgnij po Burn It

 

Próbowałeś już wszystkich możliwych diet, ale kilogramy nie spadają, a Ty jesteś bez życia? Burn It to skuteczna pomoc w walce z nadwagą. Wspomaga proces odchudzania i spala tkankę tłuszczową. Dodaje energii, którą chętniej rozładujesz podczas treningu, a także zmniejsza apetyt, dzięki czemu Twoja droga do wymarzonej sylwetki może stać się szybsza i bardziej efektywna.

Jesteś osobą, która szuka motywacyjnych treści, lubi brać udział w wyzwaniach i dyskutować, o tym, co ją interesuje? Dołącz do naszej grupy na Facebooku i śledź nas na Instagramie! Codzienna porcja wiedzy skutecznie zmotywuje Cię do działania!

burn it w walce z tłuszczem

Udostępnij Post

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on linkedin
Share on pinterest

Aktualności w
Social Mediach

Aktywuj Umysł

SPAL TŁUSZCZ

Najpopularniejsze

Subskrybuj i bądź na bieżąco z nowościami

Zero spamu!

Tylko najważniejsze informacje o nowych produktach oraz specjalne promocje.

Obserwuj Nas