Obniżony nastrój
Katarzyna Michalska

Katarzyna Michalska

Obniżony nastrój – jak sobie z tym poradzić?

Obniżony nastrój może nie tylko zepsuć Ci dzień, ale też wpłynąć na Twoją produktywność lub jakość snu! To z kolei powoduje przygnębienie, a nawet… depresję! Dowiedz się, więc, jak go zwalczyć! 

Obniżony nastrój - znajdź przyczynę!

Obniżony nastrój - znajdź przyczynę!

Aby skutecznie poradzić sobie z negatywnymi uczuciami powinieneś dowiedzieć się, co jest ich przyczyną. Wielu z nas odczuwa tak zwane “dołki psychiczne”, które potrafią nieźle dać nam popalić. Nie należy zapominać także o innych objawach gorszego humoru takich jak rozdrażnienie, gniew, lęk, a nawet… wzrost wagi! Jeśli więc od samego rana snujesz się po domu z kąta w kąt i tylko przekładasz zadania na kolejny dzień, jesteś rozdrażniony i nic nie sprawia Ci przyjemności, to postaraj się zastanowić, co takiego stało się w Twoim życiu, że wpływa na Ciebie aż tak negatywnie. Zadbaj o to, by nie wyładowywać złości na swoich bliskich: będziesz tego żałował! Gdy już odnajdziesz przyczynę złego samopoczucia, którą najczęściej jest jakieś niepowodzenie lub złe wydarzenie, to… zanotuj ją! Tak tak! Zanotuj ją w zwykłym notesie. Odnalezienie przyczyny nie służy szukaniu usprawiedliwienia lecz pomoże Ci pracować nad sobą. Przecież nie chcesz zmarnować całego dnia na bycie zdenerwowanym i wkurzonym, prawda? Zaraz pod przyczyną zapisz emocje, które Ci towarzyszą. Nawet te, których wstydzisz się przed samym sobą. Następnie zastanów się, czy warto dalej się nakręcać? W końcu denerwować się i być smutnym oraz niezmotywowanym to mścić się na swoim zdrowiu. A tego chcesz uniknąć, prawda?

Obniżony nastrój - podaruj sobie szerszy obraz

Obniżony nastrój – podaruj sobie szerszy obraz

 

Negatywny nastrój potrafi nieźle zawęzić perspektywę patrzenia na rzeczywistość. Gdy odczuwasz smutek, rozdrażnienie czy złość, to wszystko, co Cię otacza przybiera czarno-białe barwy. Żadnych szarości, tylko czerń i biel. Przecież doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że życie tak nie wygląda. Świat tak nie wygląda. W chwilach smutku musisz to sobie uświadomić. Okey, zdarzyło się coś okropnego, coś, co Cię wkurzyło, ale… wcześniej na pewno spotkało Cię wiele radosnych, pięknych rzeczy. Skup się na nich. Zrób sobie detoks od negatywnego myślenia.

Sposób na chandrę? Rusz się!

Sposób na chandrę? Rusz się!

 

Obniżony nastrój można zwalczyć ruchem. Tak tak! Mowa nie tylko o ćwiczeniach na siłowni czy pływaniu, ale też po prostu zwykłym spacerem. Wysiłek fizyczny powoduje, że Twój organizm zaczyna wytwarzać endorfiny, które z kolei wprowadzają Twoje ciało w stan euforii porównywalnej z zakochaniem. Czy oznacza to motyle w brzuchu? Nie zawsze, ale… każdy ruch sprawi, że Twój nastrój ulegnie poprawie. Pozwól sobie na niego! Jeśli na samą myśl o ćwiczeniach się wzdrygasz, to postaraj się chociaż potańczyć do ulubionej muzyki, najlepiej patrząc w lustro i uśmiechając się do swojego odbicia. A potem zjedz coś, co lubisz. Nawet jeśli jest to poza Twoją dietą i jest bardzo, bardzo niezdrowe. Należy Ci się i jesteśmy pewni, że po zjedzeniu czegoś pysznego obniżony nastrój przestanie być dla Ciebie problemem!

 

Jesteś osobą, która szuka motywacyjnych treści, lubi brać udział w wyzwaniach i dyskutować, o tym, co ją interesuje? Dołącz do naszej grupy na Facebooku i śledź nas na Instagramie oraz Facebooku! Codzienna porcja wiedzy skutecznie zmotywuje Cię do działania!

Udostępnij Post

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on linkedin
Share on pinterest

Aktualności w
Social Mediach

Aktywuj Umysł

SPAL TŁUSZCZ

Najpopularniejsze

Subskrybuj i bądź na bieżąco z nowościami

Zero spamu!

Tylko najważniejsze informacje o nowych produktach oraz specjalne promocje.

Obserwuj Nas