tkanki tłuszczowej
Katarzyna Michalska

Katarzyna Michalska

Nadmiar tkanki tłuszczowej – najlepsze sposoby jak go spalić

Odchudzanie (czyli po prostu spalanie tkanki tłuszczowej!) to wymagający i trudny proces, który wymaga wielu wyrzeczeń, łez i potów przelanych na siłowni. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie z tym polemizował! Jak jednak tracić kilogramy efektywnie (i efektownie?). Cóż… przychodzimy Ci w tym temacie z pomocą! Poniżej prezentujemy kilka (pozornie) prostych zasad, których powinieneś się trzymać, jeśli chcesz poprawić wygląd swojej sylwetki!

Spalanie tkanki tłuszczowej poprzez trening

tkanka tłuszczowa

Trening, którego celem jest pozbycie się zbędnego tłuszczyku powinien opierać się na kilku fundamentalnych zasadach. Przede wszystkim – regularność i konsekwencja. To absolutna podstawa, jeśli zależy Ci na poprawieniu Twojej sylwetki. Wybierz zajęcia cardio, które trwają co najmniej 40 minut – to po takim czasie tkanka tłuszczowa najszybciej się spala.

Zadbaj o odpowiednie tętno podczas swojego treningu. Dla spalania tkanki tłuszczowej najkorzystniejszy będzie przedział pomiędzy 60% a 70% wartości maksymalnej. W ten sposób najszybciej spalisz kalorie. Powyżej tej wartości Twój organizm czerpie energię z cukrów, a nie tłuszczów, a tego chyba chcesz uniknąć, prawda? Niestety, także zbyt niskie tętno obniża skuteczność wykonywanych ćwiczeń. Nie zapomnij także o regeneracji! Najlepiej trenuj co 2 dni, dzięki temu Twój organizm będzie miał czas na to, by odpocząć. Pamiętaj też o urozmaiceniu swoich ćwiczeń – nudne treningi to prawdziwa katorga!

tkanka tłuszczowa

Pozbądź się tkanki tłuszczowej poprzez… jedzenie!

Tak tak, aby schudnąć musisz jeść! Głodówki czy bardzo restrykcyjne diety przyniosą Twojemu organizmowi więcej szkód niż pożytku! Zadbaj przede wszystkim o regularność spożywanych posiłków oraz ich porcje – nie mogą być ani za duże, ani za małe. Jeśli liczysz kalorie to zadbaj o to, aby deficyt kaloryczny nie przekraczał 700 kalorii – a w żadnym razie nie schodził poniżej Twojego BMR! W ten sposób jedynie obniżysz metabolizm i Twoje działania przyniosą skutki odwrotne od zamierzonych!

tkanka tłuszczowa

Gdy zobaczysz, że chudniesz więcej niż 1 kg na tydzień – działaj!

Niestety, jeśli kilogramy będą zbyt szybko spadały, to będzie oznaczało to, że głodzisz się i natychmiast musisz zwiększyć porcje spożywanych posiłków, bo nie dostarczasz swojemu organizmowi odpowiednich składników odżywczych. Głodówka to jednak nie tylko utracone kilogramy, ale też… wypadające włosy, kruche paznokcie, rozdrażnienie, utrata koncentracji, myśli depresyjne, wiecznie zły nastrój.

Szukasz wsparcia w zdrowej diecie? – sięgnij po Burn It

Próbowałeś już wszystkich możliwych diet, ale kilogramy nie spadają, a Ty jesteś bez życia? Burn It to skuteczna pomoc w walce z nadwagą. Wspomaga proces odchudzania i spala tkankę tłuszczową. Dodaje energii, którą chętniej rozładujesz podczas treningu, a także zmniejsza apetyt, dzięki czemu Twoja droga do wymarzonej sylwetki może stać się szybsza i bardziej efektywna.

Jesteś osobą, która szuka motywacyjnych treści, lubi brać udział w wyzwaniach i dyskutować, o tym, co ją interesuje? Dołącz do naszej grupy na Facebooku i śledź nas na Instagramie! Codzienna porcja wiedzy skutecznie zmotywuje Cię do działania!

Udostępnij Post

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on linkedin
Share on pinterest

Aktualności w
Social Mediach

Aktywuj Umysł

SPAL TŁUSZCZ

Najpopularniejsze

Subskrybuj i bądź na bieżąco z nowościami

Zero spamu!

Tylko najważniejsze informacje o nowych produktach oraz specjalne promocje.

Obserwuj Nas