motywacja
Katarzyna Michalska

Katarzyna Michalska

Motywacja do działania – jak jej nie stracić w trakcie odchudzania?

Mityczna motywacja do działania podczas odchudzania… jak jej nie stracić i osiągnąć swoją wymarzoną wagę? Cóż… wystarczy przeczytać nasz artykuł i zastosować się do poniższych zasad!

Motywacja do działania - podstawa to smaczne i zdrowe jedzenie

Motywacja do działania - podstawa to smaczne i zdrowe jedzenie

Choć brzmi to paradoksalnie, to aby schudnąć należy jeść. Jeść zdrowo i tyle, by zaspokoić swoją podstawową przemianę materii. Należy jeść także smacznie i dostarczać swojemu organizmowi wszelkich witamin, minerałów oraz błonnika. Niby wszyscy to wiemy. Jeśli chcesz jednak wytrwać w swojej diecie, to powinieneś zwrócić uwagę na jeszcze jeden jej aspekt: smak! Dostarczaj w każdym posiłku podniety swojemu podniebieniu, a motywacja do działania nigdy Cię nie opuści!

Znajdź swoją grupę wsparcia

Znajdź swoją grupę wsparcia

 

Nasza psychika jest skonstruowana w taki sposób, że jedyne co ją dopinguje to realizowanie celów oraz… wsparcie innych osób! Przybranie kilku kilogramów jest niestety zadaniem trudniejszym niż ich zrzucenie, dlatego wsparcie innych osób jest tak ważne! Gdy tylko zauważysz, że pojawia się w Tobie spadek motywacji zwróć się do osób, które odchudzają się wraz z Tobą.  Inni ludzie o tym samym celu to doskonała motywacja do działania! 


Motywacja do działania, a plany… niech będą racjonalne! 

 

Twój plan musi być nie tylko przemyślany, ale też realny. Wiesz pewnie doskonale, że odchudzanie wymaga wielu wyrzeczeń i jest bardzo obciążające psychicznie. Nie nakładaj na siebie nierealnych wymagań: dziesięciu treningów w ciągu tygodnia czy rezygnacji ze wszystkich jedzeniowych przyjemności. Nie wytrwasz w nich, a Twoja motywacja do działania szybko się skończy! 

Czas na przyjemności! 

 

Optymizm i konsekwentna realizacja wyznaczonego planu odchudzania na pewno przyniosą spodziewane rezultaty, ale Twoja wewnętrzna motywacja do działania powinna być wzmocniona w sposób pozytywny. Najlepiej cyklicznie i… często! Wtedy rosną szanse na to, że odniesiesz sukces. Nagradzaj się po osiągnięciu każdego celu cząstkowego i rób to na wszelkie sposoby. Przyjemne oczywiście. 

 

Przypomnienia

 

Motywacja do działania to coś, co wymaga częstego przypominania o celu. Przygotuj sobie tablicę motywacyjną: przyklej do niej karteczki z cytatami motywacyjnymi, zdjęcia osób, które inspirują Cię do działania, oglądaj zdjęcia z przemian osób, które schudły, śledź na Instagramie trenerów fitness. 

Burn It – wszystko, czego potrzebujesz, aby schudnąć! 

 

Jeśli odchudzasz się, a efektów wciąż brak, to zdecydowanie powinieneś sięgnąć po działa większego kalibru: suplementy diety. Polecamy Twojej uwadze Burn It – skuteczny, przebadany i skomponowany pod potrzeby Twojego organizmu suplement diety, który  przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, poprawia metabolizm oraz niweluje zmęczenie podczas treningu! Schudnij już teraz!

 

Jesteś osobą, która szuka motywacyjnych treści, lubi brać udział w wyzwaniach i dyskutować, o tym, co ją interesuje? Dołącz do naszej grupy na Facebooku i śledź nas na Instagramie oraz Facebooku! Codzienna porcja wiedzy skutecznie zmotywuje Cię do działania!

Udostępnij Post

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on linkedin
Share on pinterest

Aktualności w
Social Mediach

Aktywuj Umysł

SPAL TŁUSZCZ

Najpopularniejsze

Subskrybuj i bądź na bieżąco z nowościami

Zero spamu!

Tylko najważniejsze informacje o nowych produktach oraz specjalne promocje.

Obserwuj Nas