MATEUSZ PAWLIKOWSKI

MATEUSZ PAWLIKOWSKI

L-karnityna

L-karnityna to naturalnie występująca pochodna aminokwasów, często stosowana w suplementach na odchudzanie. Prócz tego mówi się, że również ma wpływ na funkcjonowanie mózgu. Z naszego artykułu dowiesz się czym właściwie jest L-karnityna i jakie ma super moce. 

Co to jest L-karnityna?

 

L-karnityna to składnik odżywczy i suplement diety. Odgrywa kluczową rolę w produkcji energii poprzez transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów komórek. Mitochondria działają jak silniki w komórkach, spalając tłuszcze, aby wytworzyć energię. Twoje ciało może wytwarzać L-karnitynę z aminokwasów lizyny i metioniny. Aby Twój organizm wyprodukował ją w wystarczających ilościach, potrzebujesz również dużej ilości witaminy C. Prócz L-karnityny wytwarzanej w organizmie, jej niewielkie ilości znajdziesz w produktach pochodzenia zwierzęcego, tj.mięso lub ryby. 

Rola L-karnityny w Twoim organizmie

 

Główną rolą L-karnityny w organizmie jest funkcja mitochondriów i produkcja energii. Pomaga transportować kwasy tłuszczowe do mitochondriów, które spala się w celu uzyskania energii. Około 98% zapasów L-karnityny znajduje się w mięśniach, śladowe ilości możemy zaobserwować w wątrobie i krwi. L-karnityna może pomóc w zwiększeniu funkcji mitochondriów, która odgrywa kluczową rolę w chorobach i zdrowym starzeniu się.

Czy wspomaga utratę wagi?

 

L-karnityna pomaga przenieść więcej kwasów tłuszczowych do komórek, aby zostały spalone w celu uzyskania energii, zwiększa to twoją zdolność spalania tłuszczu i utraty wagi.

Dzięki przyspieszeniu metabolizmu tkanek tłuszczowych przypisuje się jej działanie antycellulitowe. L-Karnityna ma także wpływ na poprawne działanie hormonów (testosteronu lub tarczycy) zmniejsza także utratę wody, dzięki czemu wspiera leczenie objawów suchej skóry.

Źródła w jedzeniu

 

L-karnitynę możesz dostarczyć organizmowi jedząc mięso i ryby.

 

Najlepsze źródła L-karnityny to:

  • Wołowina: 81 mg na 85 gramów
  • Wieprzowina: 24 mg na 85 gramów
  • Ryby: 5 mg na 85 gramów
  • Kurczak: 3 mg na 85 gramów
  • Mleko: 8 mg na 227 ml

Dlaczego L-karnityna znalazła się w składzie BURN IT?

 

L-karnityna umożliwia wytworzenie dodatkowej ilości energii oraz zwiększenie efektywności treningowej, dlatego jest znana jako spalacz tłuszczu. Badania potwierdzają, jej właściwości take w obrębie ochrony zdrowia, funkcji mózgu i zapobieganiu chorobom. Suplementy z L-karnityną zalecane są osobom o jej niższym poziomie jej spożycia, takim jak osoby starsze, weganie i wegetarianie.

Spalaj tłuszcz razem z BURN IT!

Jeśli szukasz skutecznego wsparcia w redukcji tkanki tłuszczowej, sięgnij po Burn It.

burn it w walce z tłuszczem

Udostępnij Post

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on linkedin
Share on pinterest

Aktualności w
Social Mediach

Aktywuj Umysł

SPAL TŁUSZCZ

Najpopularniejsze

Subskrybuj i bądź na bieżąco z nowościami

Zero spamu!

Tylko najważniejsze informacje o nowych produktach oraz specjalne promocje.

Obserwuj Nas