Koenzym Q10
Katarzyna Michalska

Katarzyna Michalska

Koenzym Q10 – przedstawiamy 5 faktów

Koenzym Q10 – oto pięć faktów, które totalnie powinieneś znać! Dlaczego ten składnik jest tak ważny? Cóż… najprościej rzecz ujmując: to substancja potrzebna do prawidłowego działania każdej komórki naszego ciała! Koenzym W10 wpływa doskonale na dotlenienie komórek i chroni je przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. 

1. Koenzym Q10 i jego wpływ na… kuracje lecznicze!

Obniżony nastrój - znajdź przyczynę!

Jeśli chcemy porozmawiać o koenzymie Q10, to musimy zacząć od tego, że jego działanie jest bardzo szerokie. Wspiera on takie kuracje lecznicze, które pomagają pozbyć się lub zapobiec miażdżycy, cukrzycy typu II czy chorobie Parkinsona. Nie wierzysz? Są na to badania!


2. Czy koenzym Q10 może chronić nasze płuca?


Spojler alert: oczywiście! Ze wszystkich narządów to właśnie nasze płuca mają największy kontakt z tlenem. To sprawia, że są one bardzo podatne na uszkodzenia oksydacyjne. Zwiększone uszkodzenia oksydacyjne w płucach i słaba ochrona przeciwutleniająca, w tym niski poziom koenzymu Q10 mogą powodować choroby płuc takie jak astma i przewlekła choroba płuc.

koenzym q10 - żywność

3. Koenzym Q10 – gdzie go szukać?

 

Jeśli chcesz zwiększyć ilość tej bardzo cennej substancji, warto zmienić swoje codzienne przyzwyczajenia żywieniowe i wzbogacić dietę odpowiednimi produktami. 

W tym celu sięgnij po:

  1. szpinak
  2. brokuły
  3. podroby
  4. oleje
  5. ryby
  6. pełnoziarniste produkty

Pamiętaj, że zawartość koenzymu Q10 zmniejsza się pod wpływem działania wysokiej temperatury czy dłuższego przechowywania. Stawiaj więc w swojej diecie, szczególnie podczas odchudzania, na produkty niepoddane obróbce termicznej (zwróć uwagę na warzywa) oraz świeże. Spożywaj je w obecności tłuszczów. Dzięki temu dostarczysz swojemu organizmowi nie tylko koenzymu Q10, ale też witamin i innych ważnych składników odżywczych!

koenzym q10 - uroda

4. Czy koenzym Q10 może mieć skutki uboczne?

 

Tak, ale zdarzają się one niezwykle rzadko. Mowa o rozstroju żołądka, utracie apetytu, nudnościach, wymiotach czy biegunce. U niektórych osób może on powodować alergiczne wysypki skórne czy obniżyć ciśnienie krwi. Dzielenie całkowitej dawki przez przyjmowanie mniejszych ilości dwa razy dziennie może pomóc w zmniejszeniu skutków ubocznych.

 

5. Najważniejsze: koenzym Q10 a wygląd!

 

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że ten niepozorny składnik można spotkać w wielu kosmetykach do pielęgnacji skóry. To on odpowiada za to, że nie traci ona kwasu hialuronowego, co wpływa na jej zdrowy i piękny wygląd. Kosmetyki z koenzymem Q10 są szczególnie popularne wśród kobiet, które zauważają u siebie pierwsze oznaki starzenia się: mowa o zmarszczkach oczywiście. Ten składnik nie tylko redukuje zmarszczki, ale też wygładza je i niweluje pierwsze oznaki starzenia się. Chroni także komórki przed stresem oksydacyjnym, dzięki czemu wpływa pozytywnie na wygląd skóry.

 

Jesteś osobą, która szuka motywacyjnych treści, lubi brać udział w wyzwaniach i dyskutować, o tym, co ją interesuje? Dołącz do naszej grupy na Facebooku i śledź nas na Instagramie oraz Facebooku! Codzienna porcja wiedzy skutecznie zmotywuje Cię do działania!

Udostępnij Post

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on linkedin
Share on pinterest

Aktualności w
Social Mediach

Aktywuj Umysł

SPAL TŁUSZCZ

Najpopularniejsze

Subskrybuj i bądź na bieżąco z nowościami

Zero spamu!

Tylko najważniejsze informacje o nowych produktach oraz specjalne promocje.

Obserwuj Nas