Projekt bez tytułu (98)
Katarzyna Michalska

Katarzyna Michalska

Jakie składniki odżywcze działają przeciwko starzeniu się naszej cery?

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że się starzejesz. Każdy, kto ukończył 10 lat ma świadomość tego smutnego procesu. Starzenie się to nie tylko cyferki, które z każdym mijającym rokiem chce Ci się odliczać coraz mniej, ale też (niestety!) coraz gorsza kondycja naszego organizmu (fizyczna i umysłowa!). 

Składniki odżywcze to absolutna podstawa pielęgnacji, jeśli zależy Ci na stanie Twojej skóry.

składniki

Starzenie się – czym jest dla organizmu?

 

Starzenie się oznacza w praktyce to, że nasze komórki spowalniają swoją biologiczną  aktywność, a tym samym ich zdolności regeneracyjnie stają się coraz mniejsze. Starzenie się skóry (która przecież także jest częścią naszego organizmu!) jest powolnym procesem, często niezauważalnym przez dekady gołym okiem, ale niestety… ono trwa. Warto mieć tego świadomość. Proces ten polega na stopniowym zanikaniu włókien kolagenowych oraz elastynowych, które stają się sztywne i nieestetyczne. Spada także ilość kwasu hialuronowego, który odpowiada za nawilżenie naszego największego organu. Z wiekiem skóra staje się także bledsza i jest słabiej dotleniana. Staje się cieńsza, często pojawia się trądzik i zmarszczki. Nie brzmi to zbyt ciekawie, prawda? Na szczęście w tym momencie wkraczają składniki odżywcze – całe na biało.

składniki

Jak zapobiegać starzeniu się skóry? – składniki odżywcze w kosmetykach

 

Na szczęście proces starzenia się komórek naszej skóry możemy indukować dzięki decyzjom, które codziennie podejmujemy. Ogromny wpływ na jej stan ma prawidłowa pielęgnacja oparta o składniki odżywcze , zdrowa, racjonalna dieta, suplementacja, odpowiednia ilość snu, work-life balance i rezygnacja z używek takich jak alkohol, papierosy czy narkotyki. Szczególną uwagę powinieneś zwrócić na skład kosmetyków, których używasz na co dzień. Szukaj w nich składników aktywnych, które skutecznie działają przeciwstarzeniowo oraz sprzyjają hamowaniu procesu starzenia się skóry. Warunkiem jest jednak systematyczność. Nawilżaj swoją skórę codziennie, codziennie też ją oczyszczaj. Na jakie składniki odżywcze powinieneś zwrócić szczególną uwagę?

składniki

Składniki odżywcze/aktywne – czyli jakie?

Poniżej przedstawiamy zestawienie najbardziej skutecznych składników odżywczych, których powinieneś szukać w kosmetykach do codziennego użytku.

Kwasy hydroksylowe – to po prostu składniki złuszczające skórę, które jednocześnie wpływają na jej nawilżenie. Ich działanie to stymulacja odbudowy włókien kolagenowych i poprawa jakości elastyny. Efekt? Odmłodzona skóra i… starzenie nie jest widoczne gołym okiem!

Witamina E – stanowi najlepsze zabezpieczenie lipidów naskórka przed utlenianiem. Efekt jest taki, że skóra jest bardziej nawilżona, bo wilgoć z niej nie odparowywuje tak szybko. Odpowiednio zaaplikowana przenika przez cement międzykomórkowy i działa w najgłębszych partiach naskórka, a nawet w skórze właściwej.

Retinoidy – czyli znana i lubiana witamina A. Nazwą tą obejmuje się retinol oraz jego pochodne: retinal i kwas retinowy. Są to przeciwutleniacze, które stymulują odnowę komórkową poprzez indukowanie syntezy kolagenu. Chronią skórę przed działaniem promieni UV.

Kwas hialuronowy – węglowodan, który naturalnie występuje w naszym organizmie, a w skórze jest go aż… 50%! Idealne antidotum dla skóry suchej, która bardziej niż tłusta narażona jest na wszelkie infekcje i uszkodzenia. Kwas hialuronowy to po prostu bariera ochronna zapewniająca odpowiedni poziom nawilżenia, bo wiąże w skórze wilgoć. Spłyca także bruzdy i zmarszczki.

Koenzym Q10 – składnik posiadający właściwości antyoksydacyjne. Jego ilość w strukturze komórkowej niestety spada wraz z wiekiem. Szczególnie polecany jest do pielęgnacji okolic oczu, bo miejscowo redukuje zmarszczki.

Flawonoidy – bardzo silne antyoksydanty, które zapobiegają utlenianiu witaminy C i przedłużają jej działanie w organizmie. Działają także przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwobrzękowo. Chronią również przed degradacją kwasu hialuronowego i utratą elastyny.

Dołącz do naszej grupy na facebooku zrzeszającej osoby, którą lubią (i chcą!) o siebie zadbać! Obserwuj też nasz profil na Instagramie i fanpage Facebookowy! Znajdziesz tam mnóstwo inspiracji i ciekawostek dotyczących zdrowego trybu życia oraz pielęgnacji!

Suplementy diety Active Mind oraz Burn It z firmy Labosal trzymane w ręce na tle plaży i morza.

Udostępnij Post

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on linkedin
Share on pinterest

Aktualności w
Social Mediach

Aktywuj Umysł

SPAL TŁUSZCZ

Najpopularniejsze

Subskrybuj i bądź na bieżąco z nowościami

Zero spamu!

Tylko najważniejsze informacje o nowych produktach oraz specjalne promocje.

Obserwuj Nas