MATEUSZ PAWLIKOWSKI

MATEUSZ PAWLIKOWSKI

Ekstrakt z Pieprzu Kajeńskiego

Pieprz kajeński, pieprz cayenne, papryka kajeńska, pieprz turecki…  pod wszystkimi tymi nazwami skrywa się bardzo pikantna przyprawa. Nazwa pieprz może być myląca – nie jest to bowiem pieprz, a bardzo drobno zmielona papryka kajeńska. Po zbiorach warzywo to poddaje się suszeniu, a następnie zmieleniu. Podobnie jak wąkrota azjatycka czy garcynia kambodżańska wywodzi się z odległych terenów – północno-wschodnich obszarów Ameryki Południowej. I podobnie jak one wspiera odchudzanie. 

Jak smakuje pieprz kajeński?

 

Pikantnie. Bardzo pikantnie. Wynika to z zawartości kapsaicyny. Kapsaicna nie jest typowym alkaidem, ale działa na receptory bólu i pieczenia w jamie ustnej. Skala pikantności danej potrawy, jest określana w skali Scoville’a. Pieprz kajeński ma ostrość mieszczącą się w przedziale 30.000-50.000 SHU. Z tego też powodu stanowi ważny element diety wegetariańskiej na odchudzanie, która opiera się na naturalnych przyprawach.

Jaki wpływ ma pieprz kajeński na Twój organizm?

 

Pieprz kajeński zawiera bardzo dużo witamin i minerałów oraz substancje naturalne korzystne dla Twojego zdrowia. Wspiera także odchudzanie, ale o tym później. Główną rolę pełni jednak w tej przyprawie kapsaicyna, która działa antybakteryjnie i przeciwbólowo. Z tego też powodu pieprz kajeński jest wykorzystywany do łagodzenia nerwobólów i bólu głowy szczególnie spowodowanych bezsennością

Dlaczego dodaliśmy pieprz kajeński do Burn It i czy ma wpływ na odchudzanie?

 

Pieprz kajeński nie tylko pomaga usunąć toksyny z organizmu poprzez wzmożenie potliwości i przyspieszenie krążenia, ale też, paradoksalnie, dodaje energii w czasie ćwiczeń. Brzmi jak sposób na odchudzanie w czasie diety? Dobrze to odczytujesz! Czujesz, że się pocisz i chcesz się pocić jeszcze więcej. W końcu w ten sposób dążysz do swojego celu, do którego osiągnięcia nie doprowadzi Cię same odchudzanie! Mało tego, ostre przyprawy skutecznie pobudzają pracę układu pokarmowego – i nie chodzi tylko o to, że pieką dwa razy.

Czy pieprz kajeński NAPRAWDĘ wspiera odchudzanie?

 

Kapsaicyna zawarta w tej przyprawie wspomaga odchudzanie. Zwiększa tempo przemiany materii, a także pozytywnie wpływa na procesy trawienne. Hamuje także apetyt. Właśnie dlatego dodaliśmy go do naszego BURN IT.

Jeśli szukasz skutecznego wsparcia w redukcji tkanki tłuszczowej, sięgnij po Burn It.

burn it w walce z tłuszczem

Udostępnij Post

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on linkedin
Share on pinterest

Aktualności w
Social Mediach

Aktywuj Umysł

SPAL TŁUSZCZ

Najpopularniejsze

Subskrybuj i bądź na bieżąco z nowościami

Zero spamu!

Tylko najważniejsze informacje o nowych produktach oraz specjalne promocje.

Obserwuj Nas