Projekt-bezgdsgdgs-tytułu-1024x483
Katarzyna Michalska

Katarzyna Michalska

Chrom – jaką rolę pełni w organizmie?

Jaką rolę w organizmie pełni chrom? Cóż… odpowiedź jest prosta: bardzo ważną! Nie bójcie się jednak. Na tym banalnym stwierdzeniu nie skończymy naszego wpisu. Z rzeczy najważniejszych: wspomaga proces odchudzania i odpowiada za spalanie tłuszczów ze wszystkich części ciała, a ponadto pomaga obniżyć poziom cholesterolu LDL we krwi. Same pozytywy! Nic więc dziwnego, że cieszy się tak dużą popularnością wśród osób, które próbują pozbyć się zbędnych kilogramów!

Sięgnij po wsparcie w odchudzaniu!

CHROM

CZYM TAK WŁAŚCIWIE JEST CHROM?

 

Najprościej rzecz ujmując, chrom to po prostu pierwiastek chemiczny, który został odkryty w 1797 roku. Z ciekawostek: jego nazwa pochodzi od greckiego słowa ‘chroma’, czyli kolor. Badania nad chromem w latach 60 XX. wieku wykazały, że rola chromu w organizmie jest nie do przecenienia i powinien być on dostarczany do niego wraz ze zdrową dietą. Chrom wspomaga różne funkcje życiowe, przede wszystkim przyspieszając procesy przemiany materii oraz hamując ochotę na… słodycze!

chrom

JAKIE WŁAŚCIWOŚCI MA CHROM?

Chrom to jeden z mikroelementów, czyli pierwiastków śladowych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Bierze czynny udział w procesach przemiany materii (uff! dzięki niemu musimy męczyć się nieco mniej). Na pewno zdajecie sobie sprawę, że mikroelementy powinny być dostarczane do organizmu z zewnątrz, wraz ze zdrowym jedzeniem oraz zbilansowaną dietą. Niech nie zmyli Was nazwa! Choć chrom określa się mianem pierwiastka śladowego (jest go zaledwie 6 mg), to jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszych ciał i organów!  Przejdźmy jednak do właściwości! Chrom pobudza trzustkę do produkcji insuliny oraz nasila efekt jej działania. Wspomaga także (tak jak i inne mikroelementy) przemianę materii. Bierze udział w przemianie węglowodanów i białek i wpływa na metabolizm składników odżywczych.

Tylko połączenie chromu, zdrowej diety oraz ćwiczeń gwarantują zdobycie pięknej, szczupłej sylwetki oraz ogólny, dobry stan zdrowia

Pewnie nie zdziwi Was fakt, że niedobór chromu powoduje szybsze odkładanie się tkanki tłuszczowej i jest jedną z najczęstszych przyczyn nadwagi.

Wiesz, czym charakteryzuje się niedobór chromu? Cóż… pierwszy objaw jest banalny. To po prostu uporczywy ból głowy! Towarzyszą mu nudności, zaburzenia nastroju, niepokój i zmęczenie. Brzmi znajomo? 

chrom

Chrom hamuje łaknienie – tak tak, także to na słodycze! To on pozwoli Ci raz na zawsze wygrać ze swoimi zachciankami. Wiesz, dlaczego tak się dzieje? Ponieważ to właśnie on reguluje poziom cukru we krwi. To świetna informacja dla łasuchów, którzy wiecznie mają ochotę na coś słodkiego.

Oczywiście, sam chrom nie wystarczy, aby pozbyć się zbędnych kilogramów, ale warto zwrócić uwagę na to, czy występuje on wśród składników suplementu diety, na który się zdecydowaliśmy.

Wiedząc, jak wielką rolę odgrywa chrom w procesie odchudzania dodaliśmy go do naszego Burn it. Burn It to skuteczna pomoc w walce z nadwagą. Wspomaga proces odchudzania i spala tkankę tłuszczową. Dodaje energii, którą chętniej rozładujesz podczas treningu, a także zmniejsza apetyt, dzięki czemu Twoja droga do wymarzonej sylwetki może stać się szybsza i bardziej efektywna.

burn it w walce z tłuszczem

Udostępnij Post

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on linkedin
Share on pinterest

Aktualności w
Social Mediach

Aktywuj Umysł

SPAL TŁUSZCZ

Najpopularniejsze

Subskrybuj i bądź na bieżąco z nowościami

Zero spamu!

Tylko najważniejsze informacje o nowych produktach oraz specjalne promocje.

Obserwuj Nas